Zamek Hylton

Zamek Hylton został zbudowany przez Sir Williama Hylton jako jego główna rezydencja około 1400 roku. Bogata rodzina Hylton miała siedziby w Yorkshire, Durham i Northumberland, a do 13 wieku przybrał tytuł barona w biskupstwie Durham.

Obecny wygląd zamku jest pozostałością po latach jego świetności. Pozostała wieża bramowa najprawdopodobniej była główną częścią zabudowy tej posiadłości.

Zamek Hylton

Rodzina Hylton była dość zamożna i posiadała środki na odbudowy po wojnie domowej, pomimo zmniejszenia stanu zamożności zamek był wciąż utrzymywany w znakomitej kondycji. Po śmierci ostatniego członka rodziny Hylton w roku 1746, zamek został sprzedany lokalnemu mieszkańcowi, który wprowadził kilka zmian między innymi zmieniając okna na większe a także wyburzenie kilku budynków. Niestety w XX wieku zamek podupadł kondycyjnie i zdecydowano na ratowanie zamku.

Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton

 

Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton
Zamek Hylton

W chwili obecnej zamek Hylton jest zarządzany przez English Heritage .

Wstęp na teren oblegający zamek jest bezpłatny wraz z parkingiem dla samochodów. Wejście do środka nie jest dostępne, ja miałem możliwość wejścia ponieważ przyjechałem w momencie , kiedy na terenie zamku znajdowały się osoby posiadające klucze do drzwi głównych. Pod opieką tych osób z English Heritage znajduje się zamek.

Pozdrawiam

Robert – robert@jawpodrozy.pl

 

 

Dodaj komentarz