Yanooshe Złombol Charity Rally Stay In The Car Edition w UK

20 marca 2020 w sobotni poranek stawiłem się na starcie charytatywnego rajdu Yanooshe Złombol Charity Rally Stay In The Car Edition w UK. Miejscem zbiórki był serwis przy autostradzie M40 w miejscowości Bicester. Pojawiło się 23 załogi w kultowych samochodach rodem z PRL takich jak Żuk, Polonezy w różnych wersjach, Fiaty 125p i 126p, Trabanty, Yugo, UAZ, kolega Wiking pojechał na motocyklu Junak z 1962 roku.

Yanooshe pod przewodnictwem samozwańczego prezesa Patryka Pat Druciarza, zorganizowała tą imprezę o charakterze charytatywnym. Grupa ta zrzesza miłośników polskiej myśli motoryzacyjnej z dużym poczuciem humoru i dystansu do siebie co przełożyło się pozytywnie na atmosferę podczas tej imprezy.

Cel tego wydarzenia był bardzo szczytny. Samozwańczy prezes Patryk „Druciarz”, od dawna jest w kontakcie z organizatorami rajdu Złombol, który jest organizowany co roku w Polsce. Jako że obecna sytuacja w naszym kraju, Europie i na świecie, ogranicza organizowanie masowych imprez, organizatorzy odmówili organizacji rajdu Złombol w Polsce. Natomiast każdy, kto posiada samochód spełniający kryteria udziału w tym rajdzie, mógł zorganizować na własną rękę, tzw swój rajd i pojechać w dowolne miejsce, dowolną trasą.

Będąc uczestnikiem tego rajdu, ciężko mi było zrobić zdjęcia podczas samej imprezy, a tym bardziej kiedy się przemieszczaliśmy. Koledzy, Dominik i Przemek, pełnili rolę pełnoetatowych fotografów, którzy zrobili dużo zdjęć, do których zapraszam poniżej (otrzymałem zgodę od w/w fotografów na publikację zdjęć na moim blogu) , kolejność zdjęć całkowicie przypadkowa.

Wzniesienie pucharu rajdu przez samozwańczego prezesa Patryka „Druciarza” grupy Yanoosheh

Wiking na Junaku

Na zakończeniu rajdu, już na mecie, organizatorzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich, którzy dotarli do mety tego charytatywnego rajdu. Owa niespodzianka, to połączenie wideo z dziennikarzem Patrykiem Mikiciukiem, prowadzącym program „Legendy PRL” na kanale TVN Turbo. Całość tego połączenia można zobaczyć na oficjalnym kanale Patryka Mikiciuka : Auto Historie

To był super dzień z mega pozytywnymi ludźmi. Wkrótce kolejne wydarzenia organizowane przez Yanooshy, w których oczywiście będę chciał wziąć udział, więc już dziś zapraszam na kolejne relacje.

Pozdrawiam

Robert

Dodaj komentarz